Gumy na wosk tracony - TJM Ostateczny

Przejdź do treści

GUMY SILIKONOWE NA WOSK TRACONY                                  

Guma silikonowa CASTEX została zaprojektowana do wytwarzania elementów techniką wosku traconego.
Do przygotowania formy nie są potrzebne skomplikowane technologie, gdyż za pomocą gumy silikonowej na wosk tracony CASTEX nasi klienci mogą pracować w sposób łatwy i prosty, a jej miękka i gładka konsystencja ogranicza do minimum nakład pracy konieczny do ukształtowania formy.
 
Cechami charakterystycznymi gum silikonowych CASTEX są:
 
  • WYKOŃCZENIE POWIERZCHNIOWE: Błyszcząca powierzchnia formy pozwala na odwzorowania z wosku gładkich elementów ze znakomitym efektem końcowym.
  • BEZ KONIECZNOŚCI UŻYWANIA TALKU ANI ŚRODKÓW ROZDZIELAJĄCYCH: Podwyższona elastyczność gumy silikonowej CASTEX pozwala na łatwe i szybkie wyjmowanie odlewów.
  • WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ NA ROZDARCIE:  Dzięki CASTEX można bez problemu tworzyć najtrudniejsze formy.
  • ŁATWOŚĆ FORMOWANIA: Niska przylepność surowca umożliwia odtworzenie zdobień elementów i umieszczanie ich w formie poprzez proste uciskanie palcami co stanowi dużą oszczędność czasu.
  • UTRZYMANIE ZNAKOMITEGO STANU W TRAKCIE PRZECHOWYWYANIA: Formy utworzone w gumie silikonowej CASTEX mogą być przechowywane utrzymując ich znakomite właściwości przez wiele lat.
  • KURCZLIWOŚĆ: Kurczliwość  CASTEX symbol SM40/120 i SM 43/120 jest niższa niż 1,5%, a kurczliwość gumy o kodzie SM45 i SM50 jest w granicach 2,8%. Inne gumy utrzymują ten parametr w granicach 3%. Dzięki naszej gumie silikonowej CASTEX otrzymuje się egzemplarze wiernie odtwarzające oryginalne szczegóły.
Parametry techniczne
  • TEMPERATURA WULKANIZACJI: W przypadku gum o kodzie SM40/120 i SM43/120 temperatura wynosi 115-120 oC, dzięki czemu CASTEX oznacza mniejszy wydatek na energię. W przypadku gum o kodach SM45 i SM50 temperatura powinna wynosić 160oC.
  • CZAS WYLKANIZACJI: 5 min. na każde 2 mm grubości.
  • WARUNKI MAGAZYNOWANIA: Guma silikonowa na wosk tracony CASTEX powinna być przechowywana w przewiewnym miejscu z daleka od źródeł światła w temperaturze poniżej 30 oC. Zalecamy przechowywanie przez maksymalny okres 12 miesięcy.
   
+48 600 282 167
Created with TJMdesign
biuro@tjm-technika.pl
Wróć do spisu treści